Odpowie za krótkotrwałe użycie pojazdu - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Łobzie

Aktualności

Odpowie za krótkotrwałe użycie pojazdu

Policjant mający rok służby, po pracy zatrzymał 20-letniego mężczyznę, który wcześniej dokonał krótkotrwałego użycia pojazdu. Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy, na terenie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Łobzie. Mężczyzna podczas próby obywatelskiego ujęcia zbiegł z miejsca zdarzenia. Teraz za popełnione przestępstwo grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dziś kilka minut po godz. 04:00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łobzie otrzymali zgłoszenie, że nieznany mężczyzna wtargnął na teren Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, wsiadł do pojazdu ciężarowego i jeździł nim po terenie zakładu uszkadzając w ten sposób 3 inne pojazdy oraz betonowe ogrodzenie. Zauważony przez dozorcę, podczas próby ujęcia zbiegł przez wcześniej zniszczone ogrodzenie. Czujny policjant, po zakończonej służbie, podczas powrotu do domu zauważył mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy, który przedstawił dozorca pojazdu. Policjant poinformował o tym dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Łobzie, po czym zatrzymał go. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał ponad promil alkoholu we krwi.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Opr./ mł asp. Katarzyna Krzyżaniak